Mokslininkė prof. dr. Aušra Maslauskaitė pristatė Gimstamumo ir šeimos tyrimo (GŠT) infrastruktūrą

Birželio 5 d. Lietuvos mokslo taryboje vyko renginys „EST, GGP, SHARE, MIP – ar tai ir liks tik burtažodžiai? Nacionalinių mokslinių tyrimų infrastruktūrų įveiklinimas politiniuose sprendimuose“, kurio metu aptarta, kaip ilgalaikių socialinių tyrimų duomenys gali būti panaudoti viešosios politikos formavimui.

Renginyje šalia Europos socialinio tyrimo (EST) ir Europos sveikatos, senėjimo ir išėjimo į pensiją tyrimo (SHARE) infrastruktūrų buvo pristatytas ir Gimstamumo ir šeimos tyrimas (GŠT). Pranešimą apie GŠT, kuris Lietuvoje įgyvendinamas kaip Kartų ir lyčių programa (GGP), skaitė LSMC mokslininkė prof. dr. Aušra Maslauskaitė. Ji pabrėžė šios infrastruktūros svarbą analizuojant ilgalaikius demografinius pokyčius, šeimos struktūrų transformacijas ir jų sąsajas su viešąja politika.

Diskusijoje apie mokslo duomenų panaudojimą sprendimų priėmime dalyvavo įvairių sričių mokslo ir inovacijų patarėjai, mokslininkai bei politikos formuotojai. Pabrėžta, kad infrastruktūros, tokios kaip GŠT, turi tapti ne tik tyrimų platformomis, bet ir aktyviai prisidėti prie įrodymais grįstų sprendimų rengimo Lietuvoje.